Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Ekologický kalendář pro obyvatele obce Morašice

5. 1. 2022

V průběhu podzimu 2021 probíhá příprava kalendáře pro obyvatele obce Morašice u Chrudimi. Jeho vznik byl podpořen finančním příspěvkem ve výši 21 000 Kč z rozpočtu Pardubického kraje.

Ze zkušeností vyplývá, že pro správnou informovanost a zapojenost obyvatel do odpadového hospodářství obce je třeba informace neustále opakovat. Jedou možností k informování je stolní kalendář, který mohou mít obyvatelé neustále na očích a lze tak předpokládat, že si informace na něm uvedené dobře zapamatují.

Jedná se o stolní kalendář, ve kterém jsou u jednotlivých dní vyznačeny "odpadové akce", které se konají - např. mobilní svozy nebezpečných, objemných a zahradních odpadů, textilu, elektrozařízení a železného šrotu, veřejné akce apod. Jedna strana kalendáře je určena pro 2 týdny, uprostřed mezi týdny se střídají informace o správném třídění odpadů s obrázky dětí na téma třídění odpadů a ekologie. Pro získání tematických obrázků je v místní škole vypsána výtvarná soutěž s tematikou správného třídění odpadů a předcházení jejich vzniku. Obrázky vybrané do kalendáře jsou věcně odměněny. 

Andrea Koláčková, MOMA Morašice, z.s.

Sdílej:
Poslat e-mailem
Přílohy