Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Tiskové zprávy

Do práce na kole 2017

zdroj_do_prace_na_kole.jpg
16. 6. 2017

V květnu se konal již 7. ročník soutěže Do práce na kole, která má hravou formou motivovat k využívání šetrných způsobů dopravy.

tune.png

Péče o tůně a jejich okolí v Pardubickém kraji

20. 1. 2017

Projekt je zaměřen na údržbu tůní v těchto lokalitách: mokřad Kosařka s přívodním potokem v Prosetíně, VKP Tůně u Pařížova, Veverkova louka se třemi tůněmi a tůň v PR Habrov.

flowers_69497_960_720.jpg

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA O PROJEKTU: „S dětmi za poznáním přírody, tradic a zajímavých míst naší země“

12. 1. 2017

Projekt probíhal v rámci naší organizace po celý rok 2016 a ke konci prosince 2016 zahrnoval 16 výletů, programů a akcí s eko-výchovným zaměřením. Akce se vztahovaly nejen k ochraně přírody, ale i k jejímu poznávání, k upevnění vztahu k našim tradicím a kultuře. Vše bylo přizpůsobeno věku dětí (při naší činnosti se soustředíme na předškolní a mladší školní děti), pojato zábavnou a hlavně přirozenou formou (výchova prožitkem a vlastní zkušeností). Všechny akce byly nabízeny i veřejnosti (propagace viz. naše webové stránky a letáky) do naplnění kapacity. Většina výletů probíhala za podpory Pardubického kraje, za kterou velmi děkujeme!

img_6179_jpg.jpg

JÁSÁM (já sám) i s druhými

19. 12. 2016

Tak se nazývá projekt, jehož řešitelem jsou žáci i učitelé v Základní škole Čeperka, okres Pardubice. Projekt se zaměřuje na prohloubení VZTAHŮ – k sobě, k lidem, k přírodě, k Zemi.