Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.
I díky grantové podpoře Pardubického kraje v Programu pro výchovu, vzdělávání a osvětu v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji v roce 2020, v jehož rámci Junák – Pardubický kraj realizoval dva projekty, se podařilo i přes neplánované obtíže způsobené koronavirovou situací v roce 2020 uskutečnit řadu přínosných ekovýchovných aktivit.
Společnost pro zachování a obnovu biodiverzity z. ú. rozšířila v roce 2020 nabídku výukových programů o jednotlivé nové programy a také o akreditační programy pro učitele 2. stupně ZŠ, volného učitele - vedoucí zájmových kroužků a klubů a pro pedagogy volného času. Akreditace od MŠMT.
Hned v deseti objektech ve vlastnictví Pardubického kraje byla dokončena modernizace technologických zařízení. Díky progresivní metodě EPC (Energy Performance Contracting) přinesou opatření během 11 let úsporu 36,6 milionů korun. Tu Kraji garantuje dodavatel tohoto rozsáhlého projetu, společnost MVV Energie CZ, která do modernizace energetického hospodářství investovala 25,6 milionů korun.
Výsadby u hlavního vstupu jsou onou pomyslnou „třešničkou na dortu“, která výrazně zpříjemní vstup do parku vnímaného právem i jako botanickou zahradu. V uplynulých letech bylo celkem upraveno jedenáct lokalit, což nepochybně vyvolalo i zájem pacientů o delší pobyt a procházky v nově upravených plochách, na kterých bylo vysazeno cca 750 ks nových a zajímavých rostlin.
Hamzovo arboretum učí umění vnímat svět zelených rostlin zblízka i s dostupem - tisková zpráva o projektu Spolku přátel Hamzova parku a arboreta
Letošní Krajská konference Environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty Pardubického kraje měla naplánované jisté změny v organizaci, ale že budou až tak velké, to předem nečekal asi nikdo. Ekocentrum PALETA předem avizovalo, že se akce bude konat na jiném místě, což se nakonec ukázalo jako pravda, ovšem místo Skautského centra Vinice to bylo u každého účastníka doma – konference totiž z důvodu koronavirové situace proběhla online! Účastníci zasedli před své monitory 26. listopadu mezi 13:30 a 16:30.
Nejprve byla na programu přednáška Učíme se venku od vzdělávacího centra TEREZA. Účastníkům byla vysvětlena důležitost pobytu dětí v přírodě, představeny tipy na to, jak učit venku, a ukázány příklady dobré praxe ze škol, kde výuka venku již běžně probíhá.
V rámci konference proběhla prezentace nově vzniklého Ekocentra Stolístek.
Na závěr konference proběhlo vyhlášení soutěže Zelený ParDoubek s prezentací nejlepších počinů. Soutěž se konala pod záštitou radního PK pro školství Josefa Kozla. Pardubický kraj podpořil akci částkou 80 000 Kč. Částka je vyčleněna jako Finanční odměna pedagogům vítězných škol.
Konference se zúčastnilo přibližně 65 hostů.
Naplánujte si s dětmi výlet k nám do Lozic u Luže. Děti si vyzkouší vše kolem chovu koz, výroby sýra či pečení chleba a dotknou se života na statku, kde se žije a hospodaří.
Projekt ZO ČSOP Podorlicko je podpořen dotací z Programu pro vzdělávání, výchovu a osvětu v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji v roce 2020.
Projekt je podpořen dotací z Programu pro vzdělávání, výchovu a osvětu v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji v roce 2020.
Cílem projektu je osvěta veřejnosti usilující o snížení tvorby odpadů, soutěže a akce konané jak v prostorách ekocentra Podorlicko, tak na naučné stezce „Údolím Skuhrovského potoka“.