Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Tiskové zprávy

Kouzelné záplaty

krasa_zaplat.jpg
Krása záplat - foto: Klub Červenka
20. 6. 2019

Tisková zpráva Klubu Červenka k projektu č. 40.

letak_z_u_vyukove_programy_page_001.jpg

Výukové programy na Hartecké stezce

19. 6. 2019

Společnost pro zachování a obnovu biodiversity, z.ú. nabízí výukové programy, které probíhají na Hartecké stezce – na adrese společnosti, určené pro MŠ, ZŠ i SŠ. Projekt byl podpořen Pardubickým krajem.

pohadkova_zahrada.jpg
Foto: Facebook Pohádkové zahrady se zvířátky

Pohádková zahrada

19. 6. 2019

Pohádková zahrada je místo pro setkávání lidí a zvířátek. Místo, kde mají svůj domov týraná a opuštěná zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek velkochovů, malochovů či jatek. Projektu je spolufinancován z Programu pro vzdělávání, výchovu a osvětu v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji.

honey_bees_326337.jpg
Ilustrační obrázek

Putovní včelařská výstava 2019

17. 6. 2019

Putovní včelařská výstava (PVV) je zážitkově - vzdělávací akce pro děti předškolního a mladšího školního věku, odehrávající se během školního roku na půdách škol, ale v nadcházejícím čase prázdnin na mnohem vhodnějším místě.

dsc_0022.jpg
Foto: archiv Centra Veronica Hostětín

Zahradní slavnost – již tento víkend v Hostětíně. Zvládnete ji i poslepu

12. 6. 2019

V sobotu 15. června nechejte oči doma a přijeďte do Hostětína na Zahradní slavnost, kterou pořádá Centrum Veronica ve spolupráci s nevidomými. Od 13 do 17 hodin vás čekají zážitkové aktivity v přírodní zahradě - prohlídka poslepu, koncert nevidomých hudebníků, kavárna po tmě, ale i prohlídky přírodní zahrady a řada dalších aktivit pro děti i dospělé.

exploring_1517977_1.jpg
Ilustrační obrázek

Ekologický týden ve Speciální ZŠ Králíky

10. 6. 2019

Projekt je realizován ve spolupráci se zapsaným spolkem K.O.T.V.A. a je podpořen finančním příspěvkem z rozpočtu Pardubického kraje ve výši 20 000,- Kč.

img_0531_jpg.jpg
Foto: Elementy z. s.

Opravdové pečení chleba pro děti

30. 5. 2019

Projekt Učíme se na statku, který aktivní prožitkovou formou přibližuje tradiční řemesla a způsoby života a obživy na vesnici, realizují ELEMENTY z. s. a probíhá s podporou grantu EVVO Pardubického kraje.