Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Do školy bezpečně a udržitelně - projekt Generace U

10. 7. 2019

Pojďte s námi představit dětem bezpečné a zdravé cestování do školy. Podpořte spolu s Auto*Matem budoucí generaci, aby byla udržitelná, užitečná a urbanisticky upřímná – aby to byla Generace U!

Vzpomínáte, jaké byly vaše cesty do školy? Vzpomínáte, co jste prožívali, když jste poprvé vyrazili sami z domova? Jak se ve vás mísily pocity svobody a odpovědnosti? 

Dnešní děti nic takového nezažijí. Jejich cesta do školy bývá spíš než s objevováním městských zákoutí spojena se sedadlem auta, pohledem z okénka a s ubíjejícím postáváním v kolonách. Děti přestávají zakoušet část lidské přirozenosti - zážitek z toho, když se někam dostanou po svých, svou vlastní silou. Chceme to změnit a požádat vás o pomoc a podporu.  

V září 2019 odstartujeme v rámci vzdělávacího programu Generace U projekt  s názvem Do školy bezpečně a udržitelně. Chceme děti naučit pohybovat se bezpečně v okolí jejich školy.

A jak to bude celé vypadat?

V rámci vzdělávacích programů se nám podařilo navázat spolupráci s více než 200 rodiči, kteří jsou teď ve své komunitě ambasadory bezpečné a udržitelné dopravy. Během školního roku chceme s naším programem navštívit nejméně 26 škol. Náklady na návštěvu jedné školy jsou 6 300 Kč, ale podpořit můžete třeba jen partu kamarádů. Podpořte projekt Do školy bezpečně a udržitelně, staňte se jedním z těch, kteří vrátí děti z aut na chodníky, kola a koloběžky. 

Více informací naleznete zde: https://vyzva.auto-mat.cz/generace-u

Sdílej:
Poslat e-mailem