Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Aktuality

Do školy bezpečně a udržitelně - projekt Generace U

bicycle_427560.jpg
10. 7. 2019

Pojďte s námi představit dětem bezpečné a zdravé cestování do školy. Podpořte spolu s Auto*Matem budoucí generaci, aby byla udržitelná, užitečná a urbanisticky upřímná – aby to byla Generace U!

akvapark.jpg

Akvapark - pouliční festival o vodě

20. 6. 2019

V posledních červnových dnech (21. - 30. 6. 2019) se stávající fontánka v Praze na rohu ulic Veletržní a Dukelských hrdinů promění na funkční bazén a další vodní prvky, kde se budete moci vykoupat s dětmi nebo jen tak posedět a odpočinout si od letních veder. Krom vodní zábavy se v Akvaparku -  netradičním pouličním festivalu zaměřeném na vodu - dozvíte i to, jak zacházet s vodou, která se v poslední době stává tématem číslo jedna.

tichy_banatsky_workshop_1_page_001_1.jpg

Tichý banátský workshop: Banát jinak... Banát vnitřně

18. 6. 2019

Akce se uskuteční letos v srpnu ve dvou turnusech v českých vesnicích v Banátu a v jejich okolí. Workshop bude zaměřen na intenzivní práci na ztišování mysli, uvědomování si vlastního těla a navazování hlubšího spojení člověka se sebou samým, s okolním prostorem a s druhými lidmi.

skav_pozvanka_kulate_stoly_2019_cerven_tisknaa4_1_1_page_001.jpg

Kulatý stůl SKAV a EDUin na téma: Důtka za klima?

10. 6. 2019

Kulaté stoly jsou veřejná diskusní setkání pořádaná SKAV, o. s. a  obecně prospěšnou organizací EDUin. Základní ideou a zároveň jejich hlavní funkcí je otevřeně diskutovat nejvýznamnější a aktuální témata vzdělávací politiky, naléhavé problémy rozvoje českého i zahraničního vzdělávání a školství a možnosti jejich řešení.

climate_change_2254711_1.jpg

Blíží se Hodina Země. Připojíte se?

27. 3. 2019

Hodina Země, celosvětový happening upozorňující přes deset let na problémy spojené se změnou klimatu, se koná v sobotu 30. března od 20.30 do 21.30. Zapojit se můžete také - zhasnutím světel.