Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Aktuality

p1130936_mensi_1.jpg

Jablečná slavnost v Hostětíně 2019 - letos trochu jinak

22. 9. 2019

Jablka na každém kroku a ve všech podobách - čerstvě vylisovaný mošt v moštárně, v sadu sušená jablíčka z tradiční sušírny ovoce, pečená jablka v jablečných moučnících i čerstvě utržená jablka ze stromu v přírodní zahradě Centra Veronica. Tématiku doplňuje ovocnářská poradna, ochutnávka ovoce a prodej sazenic starých odrůd ovoce.  Bohatý dětský program dělá z Jablečné slavnosti ráj pro děti... Akce se uskuteční 29. 9. 2019.

pb020551c2_3.jpg

Domeček Ekocentra PALETA - jak to s ním aktuálně vypadá?

10. 9. 2019

V loňském roce vyhlásilo Ekocentrum PALETA kampaň na záchranu domečku - zahradní učebny environmentálních programů. Střecha učebny byla v havarijním stavu a bez včasné opravy hrozilo nebezpečí průsaku vody a znehodnocení celé stavby. Peníze na opravu se povedlo sehnat. Jak to s domečkem vypadá teď?

nominace_letak.png

Trio, které pomáhá – nominujte dobrovolníky, neziskovky a firmy

22. 7. 2019

Máte ve svém okolí člověka, který bez nároku na odměnu pomáhá ostatním? Vážíte si prospěšné práce neziskových organizací? Nebo znáte firmu, která podporuje dobročinné projekty? Už po deváté máte jedinečnou příležitost nominovat na ocenění dobrovolníky, neziskové organizace a společensky odpovědné firmy z celého Pardubického kraje.

bicycle_427560.jpg

Do školy bezpečně a udržitelně - projekt Generace U

10. 7. 2019

Pojďte s námi představit dětem bezpečné a zdravé cestování do školy. Podpořte spolu s Auto*Matem budoucí generaci, aby byla udržitelná, užitečná a urbanisticky upřímná – aby to byla Generace U!

akvapark.jpg

Akvapark - pouliční festival o vodě

20. 6. 2019

V posledních červnových dnech (21. - 30. 6. 2019) se stávající fontánka v Praze na rohu ulic Veletržní a Dukelských hrdinů promění na funkční bazén a další vodní prvky, kde se budete moci vykoupat s dětmi nebo jen tak posedět a odpočinout si od letních veder. Krom vodní zábavy se v Akvaparku -  netradičním pouličním festivalu zaměřeném na vodu - dozvíte i to, jak zacházet s vodou, která se v poslední době stává tématem číslo jedna.

tichy_banatsky_workshop_1_page_001_1.jpg

Tichý banátský workshop: Banát jinak... Banát vnitřně

18. 6. 2019

Akce se uskuteční letos v srpnu ve dvou turnusech v českých vesnicích v Banátu a v jejich okolí. Workshop bude zaměřen na intenzivní práci na ztišování mysli, uvědomování si vlastního těla a navazování hlubšího spojení člověka se sebou samým, s okolním prostorem a s druhými lidmi.

skav_pozvanka_kulate_stoly_2019_cerven_tisknaa4_1_1_page_001.jpg

Kulatý stůl SKAV a EDUin na téma: Důtka za klima?

10. 6. 2019

Kulaté stoly jsou veřejná diskusní setkání pořádaná SKAV, o. s. a  obecně prospěšnou organizací EDUin. Základní ideou a zároveň jejich hlavní funkcí je otevřeně diskutovat nejvýznamnější a aktuální témata vzdělávací politiky, naléhavé problémy rozvoje českého i zahraničního vzdělávání a školství a možnosti jejich řešení.