https://www.high-endrolex.com/13

Chrudimský týden pro Fairtrade | Informační server ekologické výchovy Pardubického kraje

Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Chrudimský týden pro Fairtrade

2. 5. 2024

 

Chrudimský týden pro fair trade bude letos 13.–17. května.

Podpořte hnutí fair trade svou účastí na některé z akcí, která je mu věnována. Fair trade je způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům, zaměstnancům a řemeslníkům z rozvojových zemí možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek a s ohledem na životní prostředí.

Cílem celého Týdne pro fair trade je pak podpora a osvěta fair trade za účelem naplňování národních a mezinárodních cílů v oblasti udržitelného rozvoje. Přidáte se?

Férová snídaně, 11. května, 10 –12 hod.

Letos vás zveme na novinku – Velký snídaňový stůl od Mlsného Pecivála k Tlusté Kachně až do Baringotky, kde najdete i dobroty z AKafe.

Přijďte třeba v pyžamu podpořit Světový den pro fair trade – čaj, káva, kakao a spoustu dobrot z lokálních nebo férových surovin.

Celotýdenní fair trade session, 13. května – 17. května

V rodinném centru Mama klub Chrudim se v rámci pravidelného programu dozvíte, co to vlastně fair trade je a co znamená, jaká je praxe a co všechno může být fair trade. Zároveň můžete ochutnat nebo vyzkoušet některé fairtradové a lokální výrobky. Připraví pro vás recepty a seznam obchodů, kde tyto potraviny nakoupíte. Můžete si prohlédnout i fotografie věnované tomuto tématu.

Do Mlsného pecivála můžete celý týden přijít na fairtradovou kávu a palačinky s fairtradovými surovinami.

Od 14. května bude probíhat program pro děti ke kampani v pokladně Regionálního muzea v Chrudimi. Najdete zde hry a samoobslužnou dílničku.

1.května. v17:00 hodin se bude konat v klubu Agora „Fairtrade čtvrtek“. Šance pro Tebe, z.s. pro vás připravil interaktivní program zaměřený na fairtrade. Na jednotlivých stanovištích se prostřednictvím zábavných aktivit dozvíte užitečné informace o tématu. Mimo jiné se budete moct posilnit fairtradovou kávou.

Více info: https://www.chrudim.eu/.../chrudimsky-tyden-pro-fair.../

Sdílej:
Poslat e-mailem
Přílohy

https://www.high-endrolex.com/13