https://www.high-endrolex.com/13

Kurz Ambasador zdravé domácnosti | Informační server ekologické výchovy Pardubického kraje

Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Kurz Ambasador zdravé domácnosti

2. 5. 2024

Poznáte, jestli je vaše domácnost zdravá? Arnika vyškolila první ambasadory. V průběhu ledna a února uspořádala Arnika první kurz s názvem Ambasador zdravé domácnosti. Ten přinesl nové poznatky o škodlivých látkách ve spotřebním zboží a jejich dopadech na zdraví a životní prostředí. Účastníci kurzu se naučili provádět chemický audit svých domovů a získali informace o ekologických alternativách, které mohou snížit negativní dopady naší spotřeby na planetu i naše zdraví.

Chcete vědět, kde u vás doma najdete škodlivé látky? A chcete pomoci ostatním se jich také zbavit? Staňte se i vy Ambasadorem zdravé domácnosti. Škodlivé látky do našich domovů nepatří.

Na českém trhu bohužel stále není dostatek alternativ, protože spotřebitelé o problematice vědí méně než třeba ti v Západní Evropě, a  tak místní firmy nenabízejí alternativy ke zboží obsahujícímu třeba teflon a PFAS. Často se také setkáváme s nepochopením, proč se má některá látka zakázat v rámci evropské legislativy. Kurz je tu tedy také proto, aby lidé pochopili, proč se je snaží legislativa omezit, a dává jim rady, jak se látkám vyhnout. Cílem Arniky je informovaná domácnost, která se rozhoduje sama o rizicích používání spotřebního zboží a nenechává toto rozhodnutí na výrobcích, kteří jsou motivováni především ziskem, a  ne zodpovědným přístupem ke zdraví konzumentů a životnímu prostředí. Zaujal vás náš projekt? Přihlaste se do druhého kola kurzů Ambasador zdravé domácnosti na ceskobezjedu.cz

V příloze najdete celou reportáž o projektu včetně ozhovoru s dobrovolníkem Arniky a aktivním členem Zeleného domu Chrudim Tiborem Schwarzem, který se přihlásil na Kurz Ambasador zdravé domácnosti a zatím všech 6 lekcí úspěšně absolvoval.

Sdílej:
Poslat e-mailem
Přílohy

https://www.high-endrolex.com/13