https://www.high-endrolex.com/13

Den Země na ZŠ Chrast | Informační server ekologické výchovy Pardubického kraje

Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

V pondělí 22. 4. proběhl na ZŠ Chrast projektový den – Den Země.

"Pro děti na prvním stupni byly připraveny dvě přednášky. Jednou z přednášejících byla lektorka Markéta Ticháčková z projektu Crane Life. Ta nás seznámila s poměrně exotickými ptáky, jeřáby, kteří se pomalu začínají zabydlovat i u nás v České republice. Druhou přednášející pak byla Romana Kremláčková, která nás svým vyprávěním zavedla do daleké africké savany.  Pod vedením paní učitelky Žejdlíkové se žáci měli možnost seznámit se základními pravidly první pomoci.

Pro žáky druhého stupně byl také připraven zajímavý program. Dozvěděli se zajímavé informace od lektorkaTadeáše Toulce o zvláštní opici jménem kahau nosatý. Také nás navštívila krajská koordinátorka EVVO pro Pardubický kraj Iva Uhrová.Ta nám ve své přednášce ukázala, jak se chovat během našich cest do zahraničí. A jestli je opravdu „cool“ pořídit si fotografii s exotickým zvířetem na sociální sítě.

Už potřetí si také žáci ekologického praktika připravili přednášky pro své spolužáky. Přednáška Život na soušižáky seznámila s aktuálními problémy, jako jsou například odlesňování a ztráta biodiverzity.

I přes poměrně chladné, ačkoliv slunečné počasí jsme nemohli vynechat ani úklid našeho města a osázení vyvýšených záhonů.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kteří se na tomto projektovém dni podíleli. Především panu učiteli Grassingerovi, paní učitelce Žejdlíkové a dětem, které nám pomáhaly s přednáškami a se zdravovědou."

Mgr. Vendula Salášková

 

Sdílej:
Poslat e-mailem

https://www.high-endrolex.com/13