https://www.high-endrolex.com/13

Jak učit o klimatické změně na ZŠ a SŠ | Informační server ekologické výchovy Pardubického kraje

Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Jak učit o klimatické změně na ZŠ a SŠ

8. 5. 2024

Ekoškola šlape do vzdělávání o klimatu, ale nejsme naštěstí jediní. 
Přihlaste se na skvělý seminář - Jak učit o klimatické změně na ZŠ a SŠ, kterým vás provedou Ondráš Přibyla a Martin Kříž.
Přihlašujte se přes formulář: https://forms.gle/faVoCjYRwXL9m1WFA

Klimatická změna je zásadní téma, o kterém potřebujeme mluvit. Nejen na akademické půdě a v politice, ale také ve školách. Komplexnost tématu, množství dat a informací, silné emoce - to vše nás může odrazovat od toho, abychom klimatickou změnu zařazovali jako nedílnou součást výuky.
Jak můžeme učit o klimatu, abychom se neztratili v číslech a datech? Jak zároveň vést s žáky a studenty diskuzi, která se bude opírat o relevantní informace? Jak do tématu přinášet naději a ukazovat nejen problémy, ale také možná řešení? A jak se bavit o klimatu a emocích?
Seminářem vás provede Ondráš Přibyla a Martin Kříž. Zabývat se budeme nejen tématem klimatické změny, ale hlavně didaktickými postupy. Vycházet budeme z Atlasu klimatické změny, který vydala organizace Fakta o klimatu společně s Lipkou.
Akce je určena zejména pro pedagogické pracovníky a pracovnice, pro budoucí vyučující i pro další zájemce*kyně o výuku o klimatu. Seminář je primárně zaměřen na druhý stupeň ZŠ a SŠ.
Počet míst je omezen.
Seminář je realizován za podpory PPG. Seminář je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.
V případě dotazů se obracejte na Kristinu Studenou, kristina.studena@faktaoklimatu.cz

Sdílej:
Poslat e-mailem

https://www.high-endrolex.com/13