Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Pojďme spolu na zahradu aneb Rok s dětmi v přírodní zahradě

12. 11. 2018

Nová knížka pohádek ze světa zahradních skřítků a víl, kteří dětem pomohou objevovat zahradu. Autorkou je  Petra Formánková.

Kniha je koncipována jako metodická příručka pro rodiče  a paní učitelky.  Je ve formátu A4,  šitá vazba s měkkými deskami, plnobarevná, 136 stran, 22 kapitol. Prodejní cena 380Kč.

Text dětem vysvětlí, jak vše funguje a jak je potřeba se o přírodní zahradu starat. Děti společně s bytostmi přírody prozkoumají půdu, vítr a slunce, naplánují si, co by chtěly na zahradě mít a pěstovat. Postupně procházejí zahradním rokem od září do následujících Vánoc.

Během podzimu se naučí pečovat o kompost a založí si záhony. Předpěstují si sazeničky rajčat a paprik a postaví si pařeniště. Na jaře osejí záhony a naučí se střídat různé druhy zeleniny.  S Vrběnkou si upletou vrbovou chýši a pomlázky, s vodníkem si postaví jezírko a s vílami zase kamennou bylinkovou spirálu. V létě si vyzkouší usušit seno pro morčata i králíky, vyrobí si dobroty z letních plodů i bylinek. Na podzim uspořádají závody s dýněmi a upečou si se skřítky brambory v popelu. Na podzim přichystají úkryty v divočině pro ptáčky i ostatní zvířecí pomocníky a na Vánoce si uspořádají jarmark.

V knize najdete spoustu dalších témat a také námětů k tradičním lidovým oslavám.

Pro dospělé je za každou pohádkou vždy kapitola, ve které naleznete užitečné informace o přírodním zahradničení a tvořivé i hravé nápady a aktivity na hraní si s dětmi. Knížka je vhodná domů pro rodiče i prarodiče ale i do školek a škol pro paní učitelky.

Odkaz na knížku je zde.

Kontakty na autorku: formankova.peta@seznam.cz, 731 572 619

Sdílej:
Poslat e-mailem