Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Kurz o změnách klimatu pro pedagogy má nový termín

26. 8. 2021

Ekocentrum PALETA Oucmanice zve na Kurz o změnách klimatu pro pedagogy, který se bude konat v novém termínu 17. – 19. 11. 2021. Vzdělávací akce je vhodná pro  všechny učitele a lektory nezávisle na tom, jaký předmět a na jakém stupni škol vyučují.

O co jde? Žijeme v době klimatických změn. S tím nic nenaděláme. Je však na nás, jak se k nim postavíme, jaký příběh budeme žít a také předávat žákům a studentům. Můžeme strčit hlavu do písku a tvářit se, že se nás to netýká. Můžeme se nechat zavalit horou děsivých informací a katastrofických scénářů a propadnout environmentálnímu žalu či pasivitě. Nebo v sobě i studentech můžeme začít pěstovat a rozvíjet aktivní naději, a snažit se hledat cesty jak se zapojit, jak být prospěšní a nápomocní lidem a přírodě kolem nás, a jak změn využít k obohacení vlastních životů. Tento třetí příběh se snaží podpořit náš kurz.

Obsah kurzu: Dozvíte se na něm, jak komunikovat s žáky o změně klimatu, a přitom je nestrašit ani nemoralizovat. Na vlastní kůži si vyzkoušíte všemožné hry, aktivity, pokusy a diskuse, které později budete moci využít při práci s dětmi … Dostanete různé tipy na to, jak se s žáky aktivně zapojit do ochrany klimatu. Potkáte další kolegy, se kterými budete moci sdílet a vyměňovat zkušenosti.

Pro koho: Jelikož změny klimatu jsou globální a celospolečenské téma, je kurz určen pro všechny učitele a lektory nezávisle na tom, jaký předmět a na jakém stupni škol vyučují.

Kurz je akreditován jako DVPP. Rozsah 16 hodin.

Místo: Ekocentrum Paleta v Oucmanicích, Oucmanice 36, 56201 Ústí nad Orlicí

Termín: 17. – 19. 11. 2021

Cena: 1330 Kč (Platíte pouze stravu a ubytování. Program bude zdarma v rámci projektu na pilotní provedení kurzu.)

Web: www.paleta.cz/oucmanice

Přihlašovat se můžete na: ekocentrum@paleta.cz

Sdílej:
Poslat e-mailem