Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Green April namísto Black Friday

12. 4. 2019

V rámci oslav Dne Země se eshop MontessoriHracky.cz rozhodl uspořádat 22denní akci s přidanou ekologickou hodnotou. Ta má za cíl zvýšit povědomí o udržitelných zdrojích a důsledcích lidského chování na naši planetu.

Akce typu Black Friday nabízí dnes téměř každý eshop, MontessoriHracky.cz ale nikdy nešly cestou mainstreamu, vždy dělaly věci smysluplně. Proto vznikl nápad nazvaný Green April, který bude nejen vzdělávat své zákazníky, ale umožní jim nakoupit pomůcky a hračky za výhodné ceny s vědomím toho, že část peněz nákupu bude využito k výsadbě stromů v České republice. To vše ve dnech od 1. do 22. dubna 2019.

Jaký je důvod pořádání kampaně Green April

Jak říká majitelka firmy, Lucie Tamášová: „Kontakt s přírodou a láskyplný vztah ke všemu, co nám planeta nabízí, vnímáme jako důležitou součást našeho života, a právě proto jsme se rozhodli v rámci Dne Země poukázat na podstatná témata vztahující se k naší planetě a přispět k tomu, aby byla lepším prostředím pro naše děti.“ Akce bude probíhat na sociálních sítích, webu a prostřednictvím newsletterů.

Právě první den, 1. dubna 2019, obdrží všichni odběratelé newsletter obsahující ebook s více než 40 ekologicky motivovanými aktivitami pro děti. Těmito aktivitami se mohou zákazníci inspirovat a zasílat fotografie do facebookové soutěže o voucher na nákup v eshopu. Vítěz bude vyhlášen v Den Země, 22. dubna 2019. Na Facebooku a Instagramu soustavně poběží posty s tematikou ohrožených druhů zvířat a odkazy na zajímavé informace s ekologickými podněty.

MontessoriHracky.cz se rovněž rozhodly k velkému jarnímu úklidu skladu! Zákazníci budou mít v rámci kampaně Green April možnost nákupu se slevou, nebo nákupu zboží ve výprodeji. Přičemž každý, kdo nakoupí zboží v minimální hodnotě 2000 Kč, obdrží dárek v podobě semínek slunečnice, která si mohou pak s dětmi zasadit.

Značky, které inspirují

Lucie podotýká, že spolupráce s dodavateli, jejichž zboží MontessoriHracky.cz distribuují, je pro celý tým velmi inspirativní. „Nechali jsme se inspirovat myšlenkou thajské firmy PlanToys, která vyrábí opravdu krásné dřevěné hračky. Jejich mottem je: Better kids for better world. Trvale udržitelný výrobní proces jejich hraček z kaučukového dřeva a důraz na kvalitní zpracování je pro nás jasným příkladem toho, jaké hračky chceme našim dětem poskytnout a které chceme podporovat.“

Neméně důležitou značkou je pak americká firma Safari Ltd., jež vyrábí figurky z plastu, který je bezolovnatý a bez ftalátů. „Jejich řada tub s figurkami zvířat ohrožených druhů je unikátním produktem na trhu. My jsme se rozhodli vybrat ty nejlepší a poskytnout k nim našim zákazníkům a jejich dětem materiál v podobě třísložkových karet, díky kterým se děti snáze učí tomu, jak které zvíře vypadá a jak se jmenuje.“

Hlavní myšlenka celé akce

Celá akce by ale postrádala význam, pokud by byl zákazník pouze poučován. A na to Lucie a celý tým mysleli: „Protože nechceme být pouze těmi, kteří říkají, jak se máme k naší planetě lépe chovat a čeho bychom si měli vážit, rozhodli jsme se, že věnujeme 7% z celkového zisku z kampaně Green April na podporu výsadby stromů v České republice.“ Zákazníci, blogerky a jiné weby, s kterými eshop spolupracuje, se pak mohou zapojit sdílením jejich příspěvků nebo vlastních aktivit na téma Den Země. To celé spojuje hashtag: #greenapril.

Kdo jsou MontessoriHracky.cz

E-shop MontessoriHracky.cz svou činností rozšiřuje povědomí o smysluplném prostředí pro naše děti. Do své nabídky vybírá výhradně produkty z kvalitních materiálů a ty, jež jsou hodnotné pro smysluplný vývoj dětí. Kromě dlouholeté distribuce a prodeje Montessori pomůcek a kvalitních hraček pravidelně přispívá články a videoblogy se spoustou rad a tipů. Dnes už kolem sebe sdružuje skupinu maminek i odborných pracovníků, kteří se zapojují do projektů na podporu vzdělávání dětí v ČR i ve světě.

Kontakt: Lucie Tamášová, email: obchod@montessorihracky.cz, tel: 605 246 227
Odkaz na eshop: https://montessorihracky.cz/

Sdílej:
Poslat e-mailem
Přílohy