Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Zlí tvorové temnot, nebo neškodní roztomilí živočichové? Pravdu o netopýrech se dozvíte v pardubickém Natura parku.

12. 9. 2018

„Netopýři se zamotávají do vlasů. Okusují slaninu nebo maso zavěšené v komíně a připravené k uzení. Sají lidskou krev. Přináší neštěstí.“ To je jen zlomek z pověr, které se týkají netopýrů. Pojďte si ověřit, jestli jsou pravdivé – 14. září do Natura parku.

Ekocentrum PALETA na tento večer chystá akci s názvem Netopýří noc – a to rovnou dvakrát! V 17:30 jsou očekáváni především dětští návštěvníci s rodiči (přijít ale může kdokoliv), od 21:30 pak dostanou prostor i ostatní. 

V 17:30 začnou kreativní dílny. Zájemci si vyrobí netopýří škrabošku, kolíček s netopýrem nebo si potisknou tašku – a jak jinak, než siluetami netopýrů. Tašky budou k prodeji přímo na místě, návštěvníci si ale mohou donést i vlastní textil světlé barvy. V 18:30 je naplánována přednáška s odborníkem – chiropterologem, na kterou v 19:30 naváže procházka po okolí. Během ní budou návštěvníci poslouchat netopýry ultrazvukovým detektorem a dozví se, jak probíhá odchyt netopýrů za účelem jejich výzkumu. A možná bude i nějaký ten živý netopýr! Druhá skupina začíná v 21:30 vycházkou do přírody, na kterou dle zájmu naváže ještě přednáška. 

Událost se koná za každého počasí. Návštěvníkům doporučujeme přibalit s sebou krom teplého oblečení i baterku.

Netopýří noc Ekocentra PALETA je součástí mezinárodní osvětově zaměřené akce s názvem Mezinárodní noc pro netopýry, která má za cíl přiblížit lidem život netopýrů, upozornit na ohrožení těchto živočichů lidskou činností a napomoci jejich ochraně. Probíhá ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů a byla podpořena Ministerstvem životního prostředí.

Více informací na www.paleta.cz nebo na Facebooku Ekocentra PALETA.

Sdílej:
Poslat e-mailem
Přílohy