Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Slavíme 25. ročník Mezinárodního týdne kompostování

6. 5. 2020

První květnový týden patří každoročně oslavám kompostování. Ano, i kompost má svůj svátek, a to dokonce sedmidenní. Téma letošního ročníku je opravdu výstižné a založeno na skutečném příběhu: Soil loves compost. Půda miluje kompost.

Co je Mezinárodní týden kompostování?

International Compost Awareness Week (ICAW), jak se v angličtině akce oficiálně nazývá, bychom mohli doslova přeložit jako „Mezinárodní týden povědomí o kompostu“. Jde o největší vzdělávací iniciativu v oblasti kompostování. Cílem akce je zvýšit povědomí veřejnosti o výhodách kompostování a používání kompostu. 

Proč je kompost tak důležitý?

V praxi se tento týden hemží nejrůznějšími akcemi, workshopy a přednáškami o kompostování a nechybí ani propagace na sociálních sítích. I sdílení vašich znalostí o kompostu s rodinou, přáteli nebo sousedy se počítá.

KOKOZA v rámci tohoto týdne přichází s kompostovací výzvou:

Až 40 % toho, co házíme do „směsi“, jsou organické zbytky. Končí na skládkách, kde se mění v jedy, nebo ve spalovnách. Nyní, kdy trávíme více času doma, vaříme, chystáme svačinky a posilujeme svou imunitu ovocem a zeleninou, může být organického odpadu ještě více. Pomozte zjistit, kolik odpadu vyprodukuje právě vaše domácnost, a zapojte se do týdenní výzvy od 6. do 13. května 2020. Výzvu naleznete zde.

Více informací o Mezinárodním týdnu kompostování si přečtete zde: 

https://kokoza.cz/2020/04/30/slavime-25-rocnik-mezinarodniho-tydne-kompostovani/.

Sdílej:
Poslat e-mailem