Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

EVVO - online kurz zdarma a další zajímavé tipy

4. 3. 2020

Jste učitel, lektor nebo rodič, který rád chodí s dětmi do přírody? Chcete ten čas venku využít zábavnou formou a zároveň s poznáním, ale chybí vám inspirace? Máme pro vás několik tipů, kde získat nápady a také materiály. A k tomu navíc jeden online kurz zdarma - přihlašování je ale pouze do 6. března, raději tedy příliš neotálejte!

Vzdělávací centrum TEREZA nabízí on-line kurz Učíme se venku: Kurz poběží celý měsíc a je pro všechny zájemce ZDARMA. Po přihlášení budete dostávat skrze e-maily jednotlivé kroky kurzu. Je na vás, jak rychle a jak hluboko se do jednotlivých kroků ponoříte. Přístup k materiálům kurzu vám zůstane i po jeho dokončení. Všechny metodiky, pracovní listy, odkazy a videa budete mít stále po ruce na webové stránce kurzu.  Přihlásit se můžete do 6. 3. zde.

Voňavé učení: Kampaň poběží od března a vyvrcholí v květnu oslavou Měsíce školních zahrad. Připravené jsou pro vás lekce, aktivity, knihy a pomůcky, které lákají ven hned na jaře. Do kampaně se můžete zapojit kdykoliv od 1. 3. do 31. 5. 2020. Více informací zde: https://ucimesevenku.cz/jaro/.

Hravý herbář: Kampaň určená především pro rodiče s dětmi a 1. a 2. třídy ZŠ. Budete společně pátrat po voňavých bylinkách, probouzet semínka a žasnout, tvořit, ochutnávat a bádat. Na každý jarní měsíc získáte nápady, co s dětmi dělat nejenom venku. Hravý herbář naleznete na https://jdeteven.cz/cz/hravy-herbar.

Publikace Družiny venku 2 - Dny, které táhnou ven: pokračování publikace DRUŽINY VENKU, tentokrát obohaceno speciálním kalendářem na dny, kdy můžete třeba sázet stromy pro mír, tvořit pro zvířata na jejich mezinárodní den nebo vyrazit do terénu na Den prázdných tříd. Na Den tajných dárků můžete vytvořit výslužku do lesa nebo hledat divoká místa v okolí na Světový den divoké přírody. Můžete společně s dětmi uklízet okolí školy v rámci Dne Ukliďme Česko nebo na Den stromů pečovat o les. Pozorovat život v trávě lze i na takový Den fascinace rostlinami. Dnů, které táhnou ven, je zkrátka během roku hodně. Publikace je zdarma ke stažení zde.

Sdílej:
Poslat e-mailem