Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Ekocentrum Skřítek zve na Ozvěny EKOFILMU

18. 10. 2021

Ekocentrum Skřítek pořádá promítání filmů v rámci Ozvěn mezinárodního festivalu EKOFILM. Akce se koná ve čtvrtek 21. 10. v 19 hodin v Divadelním klubu v Poličce.

Zachránce včel

Indie, 2019, režie: Bidit Roy, 7 min, hindsky či anglicky, titulky české

Amit Godse, známý jako Včelí muž, od roku 2013 neúnavně zachraňuje včely v indických městech. Je zakladatelem sociálního podniku „Včelí košík“, který bojuje o záchranu včel, učí lidi včelařství a výrobě medu.

Mravenci Atta

USA, režie: Catherine Chalmers, 2017, 19 min (bez dialogu)

Snímek o neobvyklé spolupráci milionů divokých mravenců, který se soustředí na čtyři rysy přisuzované obvykle pouze lidem – jazyk, rituál, válku a umění – a snaží se zastřít hranice mezi kulturou a přírodou.

Možná jen pohádka

Austrálie, režie: Geoff Spanner, 2018, 6 min (bez dialogu)

Příběh, s nápaditým pohledem na australskou přírodu, o koncertě v Austrálii odehrávajícím se na rozkvetlém jevišti, kam přichází mnoho zvířat. Příběh je sice smyšlený, ale u celé řady ohrožených druhů to může být to jediné, co se o nich budoucí generace budou moci dozvědět. Je na nás, abychom zajistili, že tu s námi zůstanou i ve vzdálené budoucnosti.

Stín jaguára

Slovensko, režie: Pavol Barabáš, 2018, 67 min, slovensky

Čtyři přátelé se vydali proti proudu amazonských řek na nejistou cestu. Přešli přes tajemné pohoří Sierra Maigualida, které ještě žádný Evropan nepřešel. Dostali se tak do světa jedněch z posledních přírodních indiánů Hodi na této planetě, kteří přijali odvážlivce mezi sebe a umožnili jim poznat a autenticky zachytit jednoduchost bytí a přinést důležité poznání.


Vstupné zdarma, dobrovolné

Akce Ekocentra Skřítek jsou finančně podpořeny Pardubickým krajem a městem Poličkou.

Sdílej:
Poslat e-mailem
Přílohy