Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

Ekocentrum PALETA je místním koordinátorem Kampaně obyčejného hrdinství!

23. 4. 2021

Kampaň obyčejného hrdinství umožňuje vytvářet naději pro budoucnost. Nezastaví sice klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni, ve své domácnosti, v komunitě i na úrovni státu. Zapojte se společně s námi do Kampaně obyčejného hrdinství a zkuste v týdnu od 3. do 9. května splnit co nejvíce z devíti zadaných výzev!

Co kampaň obnáší?

Po dobu jednoho týdne od 3. 5. do 9. 5. 2021 plníte Vámi vybrané výzvy a zapisujete je do deníčků, které máte k dispozici - stáhnete si je zde: https://ekoskola.cz/cz/ke-stazeni.

Výzev je 9, jsou rozličné. Vaším úkolem při nich bude zasadit rostlinu (kytku, bylinu, strom,...), využívat ekodopravu (kolo, koloběžku,...), být více venku, udělat něco pro ostatní, zastavit letákovou epidemii, snížit spotřebu vody, jíst zdravě a ekologicky nebo si třeba užít den bez technických vymožeností. Splnit můžete všechny, nebo jen některé z nich. Kdo splní všechny výzvy, má od nás jako uznání a poděkování jeden volný vstup do Natura Parku pro celou partu (s možností si odměnu vybrat do konce září 2021)!

Po skončení tohoto týdne (tedy po 9. květnu, ovšem nejpozději do 20. května) nám vyplněné deníčky pošlete na ekocentrum@paleta.cz.

My Vaše odpovědi z deníčků zpracujeme a odešleme hlavnímu organizátorovi, kterým je vzdělávací centrum TEREZA, které kampaň vyhlásilo skrze  program Ekoškola.

Celkové vyhodnocení Vám pošleme. Díky výzvám si společně uvědomíme a pocítíme, že být hrdiny obyčejného života dává smysl!

Více informací o kampani naleznete zde: https://ekoskola.cz/cz/kampan-oh

Sdílej:
Poslat e-mailem