Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Ekocentrum PALETA.

banner_v_clanku_ls_1020x300.jpg

EKOLOGICKÉ DNY OLOMOUC / EDO 22 / Bubli*fuck

12. 9. 2022

32. ročník největšího environmentálního festivalu v ČR pořádá Sluňákov – centrum ekologických aktivit v areálu Domu přírody Litovelského Pomoraví v Horce nad Moravou ve dnech 16. 9.- 9. 10 2022. Pestrý program naplněný besedami, výlety, výstavami, aktivitami pro rodiny, workshopy a Edojarmarkem.

ecolabels_png.png

Ecolabelling s důrazem na fair trade v environmentálním vzdělávání

17. 3. 2022

Představujeme Vám bakalářskou práci z Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové, která se zabývá značením produktů šetrnějších k životnímu prostředí. Jejím cílem je shromáždit a předat ucelené informace, které mají sloužit učitelům i studentům v rámci environmentální výuky. Naleznete zde nejen přehledný souhrn těch nejčastějších a nejdůležitějších značek, ale také pracovní listy využitelné ve výuce na základních a středních školách.

ozveny_ekofilmu_plakatek_1a.jpg

Ekocentrum Skřítek zve na Ozvěny EKOFILMU

18. 10. 2021

Ekocentrum Skřítek pořádá promítání filmů v rámci Ozvěn mezinárodního festivalu EKOFILM. Akce se koná ve čtvrtek 21. 10. v 19 hodin v Divadelním klubu v Poličce.

seeds_1217133_1920.jpg

Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi

22. 9. 2021

Praktické dvoudenní kurzy pro všechny, kdo pracují s dětmi od školkových do cca 12 let, ve škole i mimo školu, a věnují se s nimi environmentálním tématům.

kampanoh21_prispevekfb_1.png

Ekocentrum PALETA je místním koordinátorem Kampaně obyčejného hrdinství!

23. 4. 2021

Kampaň obyčejného hrdinství umožňuje vytvářet naději pro budoucnost. Nezastaví sice klimatické změny, ale může mnoha lidem ukázat, že lze něco udělat na své osobní úrovni, ve své domácnosti, v komunitě i na úrovni státu. Zapojte se společně s námi do Kampaně obyčejného hrdinství a zkuste v týdnu od 3. do 9. května splnit co nejvíce z devíti zadaných výzev!

po_stopach_minulosti_2_1.jpg

Ekocentrum PALETA představuje dvě procházkové hry v okolí Chrudimky

21. 4. 2021

Natura Park je pro veřejnost stále zavřený, Ekocentrum PALETA ale na své návštěvníky a příznivce myslí - vytvořilo pro ně dvě procházkové hry! V rámci nich budete mít příležitost ukázat planetu Zemi někomu velmi zvláštnímu a cizímu, případně se vrátíte do (trochu jiné) minulosti. Hry jsou vhodné pro děti od 6 do 11 let a jejich doprovod a začínají před budovou Natura Parku (Štolbova 2874, Pardubice).