Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

compost_419261.jpg

Slavíme 25. ročník Mezinárodního týdne kompostování

6. 5. 2020

První květnový týden patří každoročně oslavám kompostování. Ano, i kompost má svůj svátek, a to dokonce sedmidenní. Téma letošního ročníku je opravdu výstižné a založeno na skutečném příběhu: Soil loves compost. Půda miluje kompost.

ucime_se_venku_logo_2.jpg

EVVO - online kurz zdarma a další zajímavé tipy

4. 3. 2020

Jste učitel, lektor nebo rodič, který rád chodí s dětmi do přírody? Chcete ten čas venku využít zábavnou formou a zároveň s poznáním, ale chybí vám inspirace? Máme pro vás několik tipů, kde získat nápady a také materiály. A k tomu navíc jeden online kurz zdarma - přihlašování je ale pouze do 6. března, raději tedy příliš neotálejte!

uvodni_stranka.jpg
Obálka knihy

Domečky pro včely a užitečný hmyz - nová kniha nakladatelství Grada

7. 10. 2019

V létě 2019 vyšla v nakladatelství Grada kniha „Domečky pro včely a užitečný hmyz“. Tato kniha zaplňuje prázdné místo na trhu a přináší komplexní informace o v dnešní době velmi oblíbených domcích pro samotářské včely nebo také hmyzích hotelích.

bat_3550461.jpg

V pardubickém Natura Parku se návštěvníci setkají s netopýry

6. 9. 2019

Evropští netopýři patří mezi nejvíce ohrožené skupiny živočichů. Každý z nás však může alespoň částečně napomoci jejich ochraně, pokud budeme vědět, jak na to. K poznání netopýrů a jejich způsobu života slouží Mezinárodní noci pro netopýry, které se každoročně konají na přelomu srpna a září. A jedna taková proběhne 7. září v pardubickém Natura Parku.