Aktuální informace o dění v oblasti ekologické/environmentální výchovy v Pardubickém kraji a nejen tam.
Informační server provozuje Krajský koordinátor ekologické výchovy Ekocentrum PALETA.

Lípa na Lipce v soutěži Evropský strom roku 2017

15. 1. 2017

Strom roku 2016 - lípa na Lipce - postupuje do soutěže Evropský strom roku 2017. Soutěžit se bude v průběhu měsíce února.

Hlasovat pro lípu na Lipce můžete na webových stránkách http://evropskystromroku.cz/. Do finále evropské soutěže vždy postupují vítězové národních kol. Každoročně se do ankety zapojují desítky až stovky tisíc lidí a počet zúčastněných zemí se z původních 5 navýšil na 15.

Smyslem Evropského stromu roku je poukázat na zajímavé staré stromy jako na důležité přírodní i kulturní bohatství, kterého bychom si měli vážit a chránit jej. V Evropském stromu roku na rozdíl od jiných soutěží není důležitá krása, velikost nebo věk, ale příběh a spojení s lidmi. Jsou totiž hledány stromy, které se staly nedílnou součástí širší komunity.

Pokud by se nám podařilo v této soutěži vyhrát, byla by to ohromná propagace nejen lípy samotné, ale celé České republiky.

Tuto evropskou soutěž zatím žádný český kandidát nevyhrál. Sledujme tedy výše uvedený webový odkaz a podpořme naši lípu na Lipce.

Sdílej:
Poslat e-mailem